magdasnews.gr
People & Politics

Euro 2024: Ποιοι πολιτικοί πήγαν στην OPAP Arena και είδαν από κοντά την πεντάρα της Εθνικής

Η Εθνική Ελλάδος αξιοποίησε τη μεγάλη ευκαιρία να επιστρέψει στις μεγάλες διοργανώσεις έπειτα από δέκα χρόνια και το πρώτο… βήμα έγινε στην OPAP Arena και κόντρα στο Καζακστάν όπου πολιτικοί και επώνυμοι, μεταξύ των φιλάθλων, πήγαν για να δουν τον αγώνα.

Η ομάδα του Γκουστάβο Πογέτ καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο, με τους Μπακασέτα, Πέλκα, Ιωαννίδη και Κουρμπέλη να βρίσκουν δίχτυα και να απλουστεύουν τα πράγματα, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη-πρόκριση, με το αυτογκόλ του Ταπάλοφ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Παίζοντας επιβλητικό ποδόσφαιρο η Εθνική Ελλάδος διέλυσε την ομάδα του Καζακστάν με 5-0 και μένει ακόμα ένα σκαλοπάτι για να πάρει το εισιτήριο για το Euro 2024 και δεν είναι άλλο από τον αγώνα με τη Γεωργία στην Τιφλίδα.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έφτασε να προηγείται στο 40ο λεπτό με 4 – 0 και χωρίς πίεση και άγχος κέρδισε τελικά με 5 – 0.